Хто винайшов стільниковий телефон

Хто винайшов стільниковий телефон? Після другої Світової війни заслуга за винахід мобільного телефону була присуджена інженеру всесвітньо відомої компанії Motorola, якого звуть доктор Мартін Купер (Dr. Martin Cooper). Людина з українським корінням, тепер відомий у всьому світі, доктор Купер отримав ступінь бакалавра в галузі електротехніки в Іллінойському технологічному інституті. У 1954 році доктор почав працювати в компанії Motorola, а ночами вчився, щоб отримати ступінь магістра в 1957 році.

Хто винайшов перший стільниковий телефон: У чому ж заслуга доктора Мартіна Купера?

У 1950 році Джон Ф. Мітчелл (John F. Mitchell) також закінчив навчання в області електротехніки, і в 1960 році став головним інженером проектів Motorola Mobile Communications. Разом Купер і Мітчелл стали піонерами у винаході мобільного телефону. Купер працював над розробкою першого портативного радіо, яке було винайдено в 1967 році для поліції Чикаго. Тоді це було аналогове пристрій, на відміну від нових цифрових радіостанцій, які стають в даний час все більш і більш популярними.

У 1973 році був створений перший портативний стільниковий 800 (МГц) телефон. У той час базова станція компанії Motorola намагалася отримати дозвіл від Федеральної комісії зі зв’язку. Для мобільних телефонів потрібні частоти для того, щоб відправляти інформацію по бездротовому зв’язку. Федеральна комісія із зв’язку відповідає за все радіо-сигнали і частоти, що відправляються по повітрю. Вона відіграє життєво важливу роль в сучасному суспільстві. Чи замислювалися ви коли-небудь, чому потрібно вимкнути телефон в літаку перед злетом? Причина в тому, що сигнали з телефону можуть перервати сигнали електроніки літаків, які передаються назад на вишку по повітряному потоку. Завжди вимикайте телефон перед посадкою в літак!

Перший дзвінок по стільниковому телефону був продемонстрований в Нью-Йорку третього квітня 1973 року. Біля готелю New York Hilton. Репортери стікалися до сцени, засоби масової інформації хотіли знати, хто ж винайшов мобільний телефон. Що може бути краще, ніж увійти в історію, особливо в середині самого густонаселеного міста США. Назва телефону було Dyna-Tac портативний стільниковий телефон 800 X, і важив цей телефон цілих 2,5 фунта (1,1 кілограми). У той час тільки військові та великий бізнес мали доступ до цих телефонами.

Доктор Джоел С. Енгель (Dr. Joel S. Engel) глава відділу досліджень Bell Labs був у той час конкурентом Купера. Обидві компанії працювали “нога в ногу”, і коли громадськість стала питати, “хто винайшов стільниковий телефон”, кожна з цих компаній хотіла привласнити перемогу собі. Вгадайте, хто отримав цей перший стільниковий телефонний дзвінок від Купера? Так, це була компанія Bell Labs! Все це частково нагадує Стіва Джобса з Apple Computer і Білла Гейтса з Microsoft Windows. Обидві компанії є сильними конкурентами на сьогоднішньому ринку, обидві мають відношення до Нью-Йоркської фондової біржі.

У швидше основні ринки технологій і комунікацій переключилися від незграбних зусиль зі створення стільникових телефонів до створення сучасних особистих портативних мобільних пристроїв. Купером було добре налагоджено винахід від телефонів для автомобілів до особистих КПК.

Вартістю в 4000 доларів за телефон, ці пристрої були не з дешевих. До того часу, коли Motorola почала продавати телефони споживачам, Купер вирішив залишити компанію і почати свій власний бізнес. Незабаром, покладаючись на особистий успіх і удачу, доктор Купер продав свою нішу за феноменальні 23 мільйони доларів компанії Cincinnati Bell (на Нью-Йоркській фондовій біржі відома абревіатурою CBB).

У 1987 році д-р Мартін Купер і його дружина Арлін Харріс почали працювати на декількох технологічних підприємствах. Вони винаходили мобільні телефони для таких великих компаній, як Array-Comm, SOS Wireless і Jitter-bug.

Підводячи підсумок, можна сказати, що певною мірою капітан Кірк з серіалу Star Trek (“Зоряний шлях”) надихнув зусилля Купера в розвитку технології винаходу стільникового телефону, щоб він став феноменом століття.

.