Розробка веб-додатків або нативних додатків

Коли ви вирішите підняти ваше бізнес-додаток на новий рівень, виникне найважливіше питання: чи потрібно вам використовувати рідне (нативне) додаток або додаток з мережі?

Порівнюємо рідні програми проти веб-додатків – за і проти.

Для новачків в області програм пояснимо, що нативні програми – це ті, які ви завантажуєте з Android Market, Apple App Store, Amazon App Store або інших сервісів. Для більшості людей рідні додатки є природним вибором, тому що ці програми сучасні і дарують багаті враження. Веб-додатки, як зрозуміло з назви, доступні через веб-браузер. Веб-додатки не такі сучасні, але їх легше розробляти і підтримувати, а також можна використовувати з багатьма пристроями та платформами.

Вибір між рідними (нативними) і веб-додатками – це не технічне рішення, воно стратегічне. Грунтуючись на різних факторах, ви повинні проаналізувати обидві можливості й оцінити, який підхід матиме велику цінність для вашого бізнесу. Багатий користувальницький інтерфейс або додаток, незалежне від платформи, з широким користувальницьким доступом?

Ця стаття містить пристойний список переваг і недоліків обох підходів, які вам потрібно зважити, оцінити свої вимоги, щоб досягти своєї бізнес-цілі.

Виконання:

Нативні програми використовують більше ресурсів і можливостей пристрою, крім того, вони швидше, ніж веб-додатки.

Користувальницькі враження:

Інтерфейс користувача рідних додатків має більший контроль над “залізом” девайса, це програми, що радують око. З іншого боку, користувальницький інтерфейс веб-додатків може обмежувати браузера, і враження можуть змінитися. Загальна помилкова думка полягає в тому, що, нібито, тільки рідні додатки можуть працювати офф-лайн. Це невірно. З HTML5 веб-додатки можуть зберігати дані, статичні ресурси, наприклад, картинки, CSS і JavaScript, а також ділитися контентом через мережу і працювати офф-лайн, як і рідні додатки. Можна також створити іконку веб-сторінки на робочому столі девайса, як і з рідними додатками.

Міжплатформна програми:

Коли розробляють рідні програми, хочуть створити версію для кожного виду операційної системи, наприклад, різні версії для Windows Mobile, Apple iPad / iPhone, Blackberry, або Google Android (Droid) і так далі. Якщо ви встановлюєте веб-додаток, то фундаментальний код не змінюється, тому легше і швидше доставити правильну версію для пристрою, використовуючи реєстрацію девайса і адаптацію контенту. Веб-програми – це кращий спосіб отримати найширшу аудиторію з невеликими зусиллями.

Зміст і технічне обслуговування:

Рідні програми важко підтримувати і містити після завантаження. Потрібно підтримувати багато баз кодів. У разі веб-додатків користувач завжди отримує останню версію. Є єдина база кодів і власник програми має повний контроль.

Типи програм / сервісу:

Існує різниця між типами контенту і сервісу, які найкраще підходять додатком. Наприклад, гра в гонки краще працює як рідне додаток, так як вона часто використовує так звану важку графіку і вимагає доступу до API пристрою, таких як вимірювач прискорення, виявлення місця розташування та іншим передовим функцій, доступ до яких є тільки у рідних додатків. З іншого боку, шопінг (mCommerce) та послуги, як відстеження запасів, управління зв’язками з клієнтами, складання фінансових звітів, автоматизація бізнес-процесу краще підтримуються веб-додатками. Для таких послуг веб-додатки більш універсальні, портативні і рентабельні, ніж їхні рідні аналоги.

Це крутий підйом в тенденції Інтернет-серфінгу по мобільному телефону, смартфону і нещодавно випущені планшету, дослідження висувають гіпотезу, згідно якої мережа стане домінуючому каналом в осяжному майбутньому. Згідно Google робочий стіл стане скоро недоречним.

Підводячи підсумок, скажемо, що тип програм, що має більше переваг, повністю залежить від ваших бізнес-потреб, але це результативно, якщо оцінити веб-додаток, перш ніж прийняти рішення, інакше ви можете витратити більше часу і грошей, ніж необхідно розробку програми.

.