Порівняння Android і Chrome

За останні два роки Google перетворився на гігантську компанію, залучену в безліч проектів, серед її успішних проектів операційні системи Android і Chrome. Якщо Android – це операційна система, яка використовується в основному для смартфонів, то Chrome – це операційна система від Google для нетбуків. Я впевнений, що багато з вас чули або придбали смартфон Android і хочуть знати про нетбуках Chrome.

Порівняння Android проти операційної системи Chrome: хто переможе перемогу?

Операційна система Google Chrome – це “браузер в коробці”. Це означає, що немає спеціального вбудованого програмного забезпечення, Chrome покладається на так зване хмара (“Cloud”) та програми. Щоб пролити світло, скажемо, що Cloud – це віртуальне місце, де зберігається вся інформація, яку не потрібно зберігати на жорсткому диску. “Плюс” в тому, що ваш нетбук / ноутбук стає легше, а недолік – в тому, що без з’єднання з Інтернет ви не маєте доступу до інформації (документи, елементи програмного забезпечення і так далі).

Головна перевага операційної системи Chrome – це простір: не потрібно встановлювати програмне забезпечення на ноутбук, ви отримуєте доступ через Інтернет. Найбільша прикрість – це те, що без з’єднання з Інтернет Chrome дійсно безпорадний.

Щодо інтерфейсу операційна система Chrome займає мінімум простору екрану, поєднуючи традиційні програми, веб-сторінки в одному ярлику. Що стосується безпеки, все просто. Переваги операційної системи Chrome, такі: автомодернізація і sandbox, який видаляє шкідливі програми. Кажуть, що нетбуки Chrome випустять з “Trusted Platform Module”, що мають “Trusted bootpath” і “Developer mode”, які можна активувати одним натисненням кнопки. Отже, будучи відкритим ресурсом, операційна система Chrome щодо безпеки залишається у виграші від постійна оновлення.

З іншого боку, Google Android – головний конкурент від iPhone OС (“Apple iOS”) і одна з найбільш популярних операційних систем для мобільних пристроїв: смартфонів і планшетів. Остання версія Android 3,0 поєднує величезну функціональність, стаючи багатофункціональної платформою, яка має на меті і ринок смартфонів і ринок планшетів. Більше того, у Android 3,0 нову будову користувача інтерфейсу, сумісний з багатьма мобільними пристроями (великі екрани і USB для клавіатури), а також багатоядерними процесорами і 2D і 3D-графікою.

З великим колом розробників, які пишуть програми (вже створено більше 200,000 додатків) Android зумів розширити функціональність мобільного пристрою і додати додаткові функції. Звичайно, все Android девайси повинні бути сертифіковані Google і відповідати документу, що визначає сумісність, – “Compatibility Definition Document” (CDD).

Тут перераховані версії Android в хронологічному порядку: Éclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb (операційна система планшетів) і Ice Cream Sandwich (суміш Gingerbread і Honeycomb), яка з’явиться в четвертому кварталі 2011 року.

Хоча Google був звинувачений Microsoft, а точніше Стівом Балмером, в “нездатності вирішитися” на дві операційні системи, Google відповів, що дві ОС (Android і Chrome) призначені для різних ринків: мобільного та комп’ютерного. Сергій Брін, один із засновників і співзасновник компанії Google, додав, що Android і Chrome “зведуться в одну систему з часом”, але зараз це не мета для Google. Поки два ці ринку не з’єдналися, навіщо пропонувати найкраще з обох світів?

.