Майбутнє планшетних комп’ютерів

До 2010 року планшетних ПК як таких не існувало. Єдиними пристроями з сенсорним екраном були смартфони і деякі PDA. Хоча технологія планшетного комп’ютера була майже готова, цього було недостатньо для комерційного успіху. Apple зробив революцію на ринку мобільних телефонів своїм відмінно спроектованим iPhone, але розвиток цього пристрою до розміру планшета не було таким простим, як здається на перший погляд. Зайняло кілька років, щоб технології змогли працювати на більшому пристрої.

Відродження планшетних ПК і яке їхнє майбутнє.

Головна проблема, з якою зіткнулися планшети, була операційна система, необхідна для їх роботи. У попередні роки Microsoft намагався виконати повні версії для Windows на PDA, але мав жахливі результати. Висновок був таким: пристрої були недостатньо потужними, щоб працювало програмне забезпечення і щоб запити користувачів були задоволені. Apple зробив революцію на ринку телефонів і планшетів своїм програмним забезпеченням. ПЗ було складним і досить легким (щодо розміру), щоб працювати на маленьких пристроях і радувати користувачів. Коли Apple показав іншим компаніям, як робити прекрасні операційні системи для мобільних девайсів, компанії пішли за прикладом Apple. Google створив Android, операційну систему відкритих ресурсів, яка дозволяє компаніям модифіковані ОС відповідно до вимог замовника, так що вони зможуть відповідати унікальним запитам пользоивателей. Відкритість Android також дала шанс компаніям міняти вигляд ПЗ та робити софт унікальним для свого бренду. Коли була розроблена ОС Android, вона ставала все кращим і сильнішим суперником для ПО Apple. Windows теж почав розробляти власне ПО, але воно не виходило в світ кілька років після появи Apple і Google, що стало для них великим ускладненням.

Програмне забезпечення iOS від Apple дозволило їм створити iPad, який став першим конкурентоспроможними планшетом. Apple мав перевагу з-за свого ПЗ. “Залізо” планшета було не найкращим, але цілком хорошим для роботи програмного забезпечення. У первісного iPad не було камери і функціонального екрана з мультизадачність – це стало доступним в iPhone 4, але важливо не це. Репутації, яку вони придбали через iPhone і App store, вистачило, щоб зробити iPad бестселером серед планшетних комп’ютерів.

Інші виробники мобільних апаратів теж зробили набіг на ринок планшетів, але у них просування планшетних девайсів на ринку зайняло кілька місяців. Факт, що деякий час у Apple не було конкурентів, дав компанії лідерство на ринку планшетів. Samsung випустив Galaxy Tab, що працює з ОС Android, хоча Google вже запропонував своє спеціальне програмне забезпечення, яке вийде в світ тільки цього року. Все це зробило задоволення від використання планшетів не таким великим, як від iPad. Android 2.x був створений для мобільних телефонів, і тому повна сумісність з планшетом була недосяжною з цією ОС. Це дозволило Apple підсилити свої лідируючі позиції на ринку планшетів.

Планшетний комп’ютер iPad 2 був випущений в 2010 році. Новий дизайн, оновлене програмне забезпечення та функції сприяли тому, що iPad 2 змітали з полиць магазинів, попит покупців явно перевищував пропозицію компанії Apple. Цього не було до того, як Google випустив Android 3,0, який може змагатися з iPad. Нова ОС була створена спеціально для планшетів, це означає, що всі функції стали доступними, а враження користувачів помітно покращилися. Створення планшета для Android 3,0 знаходиться на ранній стадії, деякі планшетний девайси сьогодні використовують це програмне забезпечення. Microsoft випустив також ПЗ Windows 7 в кінці 2010 року, і вже зараз є кілька планшетів, що працюють з цим програмним забезпеченням. Зараз Microsoft працює над Windows 8, яка буде працювати на персональних комп’ютерах, мобільних телефонах і планшетах, що виглядає багатообіцяючим.

.