Зберігання даних в хмарі

Хороша новина. Скоро, дуже скоро, всі ваші дані будуть в хмарах (термін – clouds). Це означає, що вся інформація з вашого смартфона або планшета, усі додатки, файли, музика, картинки, онлайн ігри та інший пакет даних будуть братися з хмар, наче від Бога, як магія. Готові до майбутнього? Дуже добре, я теж, однак у мене є більш важливе питання, яке я можу вам задати: “Ви довіряєте погоду?”. Іншими словами: “Чи довіряєте ви хмарі, яке не бачите і знаєте, де знаходиться інформаційний центр?”.

Коли всі ваші дані у хмарах, ви можете зберегти всю особисту інформацію після чергового збою у вашій операційній системі.

Двадцять восьмого травня 2011 була опублікована цікава інформація, написана Джеффрі Рейпортом в технологічному MIT огляді, який мав заголовок: “Що треба великим даними: код етичних методів – чотири ключові принципи, яким компанії повинні слідувати, якщо сподіваються проаналізувати дані клієнта, не відчужуючи їх “. Цей огляд має велике значення, і його варто прочитати. Стаття зазначила це.

Відстежити нашу віртуальну (онлайн) і звичайну життя дуже важко. Нова компанія Color має намір використовувати мобільні телефони з GPS з вбудованим гіроскопом і акселерометром, щоб розібрати фотографії, які зробив користувач, а точніше сказати, щоб розпізнати те місце, де б зроблено знімок. Спостерігати за тим, як людина ділиться картинками, і аналізувати їх аспекти, так само як і навколишні звуки, уловлені мікрофоном будь-якого телефону – ось мета компанії. Отак компанія хоче показати не тільки, де були зроблені відео, фото і так далі, але і ким вони були зроблені.

Справді, я не знаю як ви, але це вже починає ставати дуже особистим для мене, і в цей момент потрібно запитати, навіщо нам потрібні люди, якщо у нас є всі ці дані про наш життєвий досвід? Можна просто створити матрицю і зберегти простір? Я припускаю, що можуть бути наївні шанувальниці соціальних мереж і Facebook, які йдуть в ногу з такими технологіями, і без сумніву хтось поступово буде слідувати цьому, але я не впевнена, що наше суспільство цілком готове для цього.

Крім того, враховується чи величезну кількість даних, необхідних, щоб зробити це для кожного користувача? Для цього потрібні величезні центри обробки даних. Так, є ще одна причина використання хмарних даних: “відтворення” штучного життєвого досвіду, навчання мовам, тренування створення наших іноземних дипломатів, і продаж послідовності пригод геймерам, використовуючи їх голографічні технології ігрового співтовариства. Ці дані дуже цінні, і ми не маємо жодного уявлення, як все це може бути використано в майбутньому. Питання в тому чи можемо ми довіряти хмарі? Я сподіваюся, що ви розглянете всі це і подумаєте над вищесказаним про “хмара даних”.

.