Фрагментація Android

У засобах масової інформації зараз дуже поширена тема фрагментації платформи Android. Android-фрагментація – це термін для позначення розростається кількості різних мобільних телефонів і з різними версіями операційних систем Android; зараз смартфони укомплектовані такими версіями починаючи з 1,5 і закінчуючи 2,3, не кажучи вже про модифікованих емуляторах і носіях. З самого початку платформа Android від Google страждала від фрагментації, а багато розробників задаються питанням, як позбутися цієї набридливої ​​проблеми.

Фрагментація Android ОС: Як з цим впоратися

Істинність цього положення в тому, що Android фрагментація виникає вже не вперше, це звичайна проблема для загальнодоступних “Open Source” програм і операційних систем. Платформа Linux, на якій грунтується Android, також піддавалася фрагментації з початку своєї появи. Це важке запитання, тому що виконати таку велику кількість завдань для програмістів майже неможливо, так як вони ніколи не будуть точно впевнені, яка платформа буде підтримувати їх застосування. А також, чи не змінить користувацька тема або інтерфейс базову функціональність телефону.

Однак необхідно вжити заходів проти процесу Android фрагментації. По-перше, найкориснішим буде визначення базису для Android-платформи для запобігання фрагментації. Деякі вважаю фрагментацію Android “прогресом”; кажуть, що користувачі старих моделей телефонів не повинні розраховувати на використання всіх додатків, створених для нових моделей. І це правда, в деякій мірі; багато хто погодиться, що нереально розробляти програми, беручи за основу, наприклад, версію Android 1,5. Однак також нерозумно вважати, що можна створювати програми, на базі нових версій; у світі мобільних телефонів рідко зустрічається велика кількість смартфонів з оновленими версіями систем, навіть телефони на ринку мають пізні версії на один або два розряди. Тим не менше, потрібно відповідно запланувати і розробляти програми на основі тієї версії, яка, як Вам здається, найбільш поширена на Android-телефонах, а з часом, можна поступово вводити нові властивості або створювати програми на базі нових версій операційної системи.

По-друге, за останній час фрагментація Android майже скоротилася і з часом очікується відновлення процесу. Компанія Google заявила, що вживе заходів по боротьбі з фрагментацією для Android, включаючи концепцію інтерфейсу прикладних програм, а також розробники Google стверджують, що посилить вимоги до апаратних засобів і заборонить поновлення більшості партнерів, щоб уникнути Android фрагментації.

А поки, проблема Android фрагментації залишається невирішеною і програмістам доводиться з нею справлятися; необхідно знайти компроміс між прогресом і сумісністю, хоча більшість розробників вважають за краще створювати додатки на базі операційної системи, притаманної більшості телефонів, у них немає коштів, щоб вирішувати незначні труднощі, іноді виникають на користувацьких носіях або телефонах. Фрагментація – це проблема, яка, будемо сподіватися, скоро зникне, а поки, з нею залишається тільки боротися.

.