Знижки на таксі: шахраї крадуть дані банківських карт

Сайт http://droid.pp.ua/ попередив користувачів про появу нової шахрайської схеми – через листи нібито від імені перевізника Uber зловмисники виманюють дані банківських карт користувачів. За чотири дні, що минули з старту схеми, її жертвами стали майже 50 000 чоловік. Слід сказати, що шахраї як завжди б’ють в саме «слабке» місце – спрагу халяви.

Знижки на таксі: шахраї крадуть дані банківських карт

Як працює схема

Користувач отримує лист, нібито «від Uber», що містить знижку на майбутні поїздки в таксі.

Відкривши посилання в листі, користувач потрапляє на фішингових сайтів, який незважаючи на слово uber в адресі і зовнішню схожість, не має нічого спільного з офіційним сайтом Uber.

На шахрайському сайті користувач отримує привітання з «виграшем» і пропозиція створити акаунт Uber, заповнивши анкету в якій потрібно ввести дані банківської картки, включаючи номер, термін дії та CVV / CVC-код. На сторінці написано, що це необхідно для отримання призу – знижка (близько 1800 рублів) буде автоматично враховано в наступній поїздці. Всі дані карти користувача виявляються в руках злочинців. Що відбувається далі – зрозуміло.

Хто постраждав від шахраїв?

Статистика переходів на шахрайський сайт

Атака, яка вже торкнулася 50 000 користувачів, пройшла по Бразилії, США, Південній Кореї, Іспанії та Німеччини. Листів російською мовою поки що помічено не було, з широко відомою любов’ю російського людини до «халяви» вони не змусять себе довго чекати. Будьте уважні і попередьте знайомих!

Нещодавно ми повідомляли про схожою схемою, пов’язаною з нібито безкоштовними квитками від компанії «Аерофлот». Дана схема багато в чому схожа на неї, але працює безпосередньо з вашої банківською картою. Завжди варто пам’ятати, що будь-які «щедрі» акції в 99% випадків використовуються шахраями для обману і нанесення шкоди. Це, напевно, найголовніше, що потрібно пам’ятати в будь-який сумнівній ситуації!

.