«Мегафон» і Huawei прискорять мобільний інтернет в п’ять разів

«Мегафон» і Huawei повідомили про успішну демонстрації технології Massive MIMO, яка дозволить в п’ять з половиною разів збільшити швидкість мобільного інтернету в мережах 4G.

Massive MIMO є однією з технологічних основ мереж 5G, але її можна застосувати і до існуючих мереж LTE. У розісланому повідомленні стверджується, що сучасні смартфони та планшети через особливості роботи мобільних мереж не можуть працювати на повній швидкості мобільного інтернету, які можуть досягати 150-300 мегабіт в секунду. Технологія Massive MIMO дозволяє подолати обмеження мереж і суттєво підвищити швидкість з’єднання.

Компанії продемонстрували роботу технології в режимі LTE-FDD в частотному діапазоні 1800 МГц (Band 3) з шириною смуги 20 МГц. Використання технології Massive MIMO дозволило підвищити швидкість мобільного інтернету в п’ять з половиною разів (з 150 мегабіт в секунду до 851). Для тесту застосовувалися смартфони Huawei Mate 9 – ціни на них дивіться нижче.

У «Мегафоні» конкретних термінів реалізації технології в рамках мереж 4G Hi-Tech.Mail.ru не назвали, однак підкреслюють, що «уважно вивчають потенціал технології, оскільки вона дозволяє повніше використовувати технологічні переваги компанії».

Нагадаємо, що в цьому році в рамках ПМЕФ «Мегафон» і Huawei встановили рекорд Росії в області мобільного інтернету, «розігнавши» його до швидкості в 35 Гбіт / сек.

.